Reference

Často kladené dotazy

Zobrazit všechny odpovědiSkrýt všechny odpovědi

Jiří Zlámal, 45 let - Hokejový brankář bořící všechny zažité konvence o plnění snů a velká inspirace pro všechny, kteří se zbytečně limitují kalendářním věkem :-)

Jakub Pribyl mi byl doporucen byvalym extra-ligovym hracem Radkem Krivinkou (Kometa Brno, Ingstav), kteremu jsem se zminil, ze at delam co delam stale se citim chronicky unaveny, nachlazeni a nevykonost bylo me druhe "ja", behem treningu jsem se cim dal casteji dostavoval zahadny vnitrni tras, (asi kolisani cukru), rozostrene videni, nevybusnost, zpomalene reakci, prilisne "premysleni" co a jak udelat na lede, ztrata "automatismu". Zacal jsem si davat stridave vetsi ci mensi treningove davky, telo ovsem vubec nebylo schopne regenerovat.

Citil jsem, ze posunout se na dalsi metu, kterou jsem si vytknul, je pro mne nemozne. Svymi laickymi vyzivovymi metodami jsem byl schopen "dotlacit" me telo z hobby brankare do KP (Brno), resp. 2. ligy (Slovensko), nicmene jsem citil, ze bez dalsiho odborneho vedeni, jiz nejsem shopen se posunout dal ani o pid.  

Nasledovala osobni schuzka s Jakubem, podrobny "krizovy vyslech" o mem soucasnem stavu a zpusobu stravovani. Kdyz jsem vse Jakubovi popravde popsal jak se stravuji a jake mam treningove davky, Jakub neveril, ze jsem jeste zivy :-)

Za cca. dva tydny jsem obdrzel stravovaci plan v podobe dvou sesitu a tady se zacina datovat zmena s velkym "Z". Jelikoz jsem "tabulkovy typ", tak jsem si vse musel zanalyzovat a "nahazet do excelu", abych vedel "co", "kdy", "jak", ale hlavne "proc" jist nebo nejist.

Objednal jsem si suplementaci a zahajil tvorbu, resp. rozpis denniho stravovaciho rezimu a nakupnich seznamu, podle nutricniho timingu, ktery jsme s Jakubem dali dohromady.

Zmena se dostavila za neccele 3 tydny. A kdyby jedna. Unava byla pryc. Odbourala se mi "cihla v zaludku", kterou jsem citil po kazdem najezeni poslednich cca. 7 let a to podotykam pri/po KAZDEM jidle. Bylo to pryc !!! Odpadly mi problemy s nespavosti nebo slabsi kvalitou spanku, popr. spontannim nocnim buzenim. Nyni spim cca. o hodinu mene (z duvodu dodrzeni odstupu jidla do ulehnuti), ale o to lepe, kvalitneji, bez prerusovani.  Nyni se za cely tyden probudim mozna jednou (to se mi nestalo 20 let). Zlepsil se mi zrak do dalky.

Regenerace je kapitola sama pro sebe. Regeneracni schopnost meho tela zacala byt az neuveritelna. Zadne bolesti svalu a kloubu druhy den po treningu, nechut jit trenovat. Naopak. Vitalita, chut jit na led, delat cviceni navic. 

Na zkousku jsem zaradil extra ranni trening na lede dohromady s vecernim ledem a na druhy den opet ranni trening na lede. Rano jsem se citil lepe nez po jednom treningu (zadne stazene svaly, unavene telo, bolest svalu nebo kloubu. Nic. 

Podtrzeno, secteno:
Precetl jsem si, co jsem nyni napsal vyse a pokud bych si to vse sam "neodzil" na vlastni kuzi, nezaujatemu cloveku to muze pripadat jako nejaka "nevyzadana reklama na urcity telemarketingovy produkt". Bohudik, je to realita. Na zacatku jsem v takovy efekt vubec nedoufal a pomalu se smiroval s tim, ze muj sen co se tyce hokeje skonci nekde na urovni Krajskeho preboru. Diky Jakubovi mam sanci dojit mnohem dal !!!!

Aleš Rychtařík, 41 let bojující s jídlem :)

První etapa -  mého života byla práce a stravování typu sekaná-salám-rohlík-řízek a restaurace, kde vůbec nevíte, co to je.Sport jsem znal jen z TV a novin. Výsledek byl v 25ti letech 125kg ( tuku ) . Prostě malé prase.

Druhá etapa - byla spojená se zdravotními problémy – potíže s dýcháním - bolesti hlavy- vysoký tlak-náběh na DNA-zvýšený cholesterol - jaterní testy - omezování v práci – deprese. Slova lékařky: "Když budete takto pokračovat tak ve 40ti dostanete infarkt." A v tento okamžik jsem si řekl DOST a musel začít něco dělat. Jak ale změnit zaběhnuté návyky, když nevíte vůbec nic? Internet v té době nikde a všude plno chytrých rádců, kteří sami nežijí podle svých rad. Začal jsem tedy sportem a filtrováním.

Třetí etapa - byla sportovní a salátová. Tj. otočení mého života o 180°. Tenis - squash - kolo - fitko - běh - volejbal. A z jídla saláty na 100 způsobů. Byl to veliký boj, ale výsledek se dostavil velice rychle. Zhubnutí o 40 kg a reakce okolí mě motivovala dál. Překvapila mě však i reakce která byla celkem častá: "Ty jsi nemocný? Ne já nejsem nemocný. Já se cítím o mnoho lépe než dřív a opět mám úsměv a motivaci."

Čtvrtá etapa – sport jsem si zamiloval a začal více řešit jídelníček. Saláty se mi už přejedly, co teď? Amatér nemá šanci se zorientovat v záplavě článků z různých knih a časopisů. Vystřídal jsem tedy pár jídelníčků připravených od různých lidí. Každý sliboval zázraky, ale když jsem se zamyslel, zjistil jsem, že to prostě fungovat nemůže. Důvod je jednoduchý. Musel jsem pochopit, jak a proč co funguje. Změna musí začít v hlavě. Nepotřebuji jídelníček, ale výživový plán, kde mi někdo, komu musím důvěřovat vysvětlí, proč a kdy co jíst. Začalo hledání bez kompromisů. 

Pátá etapa – našel jsem na internetu Jakuba Přibyla a hned při první konzultaci si ho ,, zamiloval" a získal tu důvěru, co jsem potřeboval. Jakub není žádný namachrovaný týpek, který stáhne jídelníček z netu a prodá ho dalším 10ti lidem.

Šestá etapa – začala spolupráce s Jakubem systémem VIP a pokračuje dodnes.

Jakub je klidný vyrovnaný sympatický chlap, který svým přístupem splnil mé očekávání.
Jakub je odborník, který ví co dělá a umí vše dopodrobna vysvětlit.
Jakub je člověk, kterého jeho práce baví.
Jakub v jídle myslí za mě, ale zároveň je jeho hlavní cíl, abych vše pochopil a dokázal to sám a automaticky.

Jeho věta: „Aleši, nebojte se mě v oblasti výživy a zdraví zeptat na cokoliv, co vás bude zajímat a věřte, že až po té co vám odpovím já, pochopíte, jak důležité je, umět se ptát těch správných lidí  :) nepůsobila vůbec namyšleně. Přesvědčil jsem se o tom za rok spolupráce několikrát.

Jakub je výživový Bůh - doslova.

Doporučení - když dnes potkám někoho, kdo si stěžuje, že neví jak zhubnout, přibrat anebo má nějaké zdravotní - civilizační problémy, tak s klidným srdcem doporučím právě Jakuba.

Opravdu platí - jsme to, co jíme a zdraví má každý jen jedno. Výrobci potravin zkouší různé fígle a vyznat se v nástrahách je opravdu těžké. Netvrdím, že jsem nyní odborník, ale určitě díky spolupráci s Jakubem vím víc, než z odborných článků a rad kamarádů. Jakub mě totiž naučil lépe chápat svoje potřeby ve vztahu k výživě a stravování s důrazem na můj hlavní cíl – dlouhodobě udržitelné zdraví.

RNDr. Petr Fořt, Csc

Příjemný mladý muž, jehož koníček – sportovní výživa, se mu nakonec stal povoláním. Poznal jsem ho osobně jako velmi vstřícného a odborně zvídavého člověka se smyslem pro fair play a to včetně jeho současného podnikání.

Jeho úsilí dostat se až k principům sportovní výživy stejně jako k detailům technologie výroby produktů sportovní výživy či racionální výživy je obdivuhodné. Jak jsem si ověřil, znamená to v případě nákupu na e-shopu, jehož je garantem kvality, jistotu dobře investovaných peněz. Jeho nekompromisní potřeba jít až do detailu někdy dělá jeho potencionálním dodavatelům těžkou hlavu – ale dobře jim tak, alespoň je jistota, že vybrané produkty jsou na vysoké úrovni s dobrým poměrem „výkon-cena“.  Velmi dobře si vzpomínám, jak v usilovné snaze o dokonalý produkt začal se speciálními tyčinkami, které zprvu dokonce snad „plácal“ vlastníma rukama.  

Pokud je mi známo, jeho snahou je neustále se vzdělávat. Myslím, že po odborné stránce, a to jak v roli poradce pro výživu, tak v obchodní činnosti je spolehlivý, odborně zdatný a schopný řešit rozumné požadavky svých klientů.

Adéla Klímová a Vojtíšek (3 roky)

Jsem maminka tříletého rošťáka, který se potýkal s velikými problémy co se týká jídla. Od půl roku věku jsem s ním chodila po doktorech a nikdo nám nedokázal poradit. Paní doktorka udělala testy a dle toho měl mít alergii na mléčnou bílkovinu - tedy poradila nám sojové výrobky. Jenže na ty si syn během pár měsíců vypěstoval alergii.

Když byl synovi rok skončil na několik týdnů v nemocnici - čekalo nás spousta testů a jediné co mi bylo řečeno - vysadit lepek, mléčné výrobky a jen zákazy, zákazy, zákazy...Gastroenterologické oddělení nám vždy jen něco více zakázalo, ale neporadilo co a jak nahradit. I přes diety syn nerostl, dokonce i hubl. Takže opětovné návštěvy u paní doktorky a k ničemu.

Po dalším půl roce a několika hádkách s paní doktorkou jsem se synem dostala do Prahy na kliniku a na řadě byla další várka testů. Syn má prokázanou alergii na soju a histaminovou intoleranci - tedy přišla dieta a zákazy, zákazy.

Po bezesných nocích jsem dostala doporučení na pana Přibyla a musím říci, že většího odborníka jsem si k synovi nemohla přát. Při prvním setkání mě vyslechl, řekl co si myslí, že je špatně a poradil nám jak by se dalo synovi pomoci.

Čekala nás tříměsíční práce a musím říci, že ta práce má své úspěchy a nese ovoce. Syn, který byl často unavený, nerostl, byl hubený, bledý, často plakal, za 3 měsíce přibral přes 2 kilogramy, vyrostl, je veselé dítě, na kterém je vidět, že i přes diety je spokojené.

Takže musím opravdu poděkovat, protože nepotkat pana Přibyla, budu mít doma místo veselého dítka uzlíček nervů.

Jakube děkuji Vám moc a všude Vás bude jen doporučovat. Jste odborník, který ví jak pomoci a poradit. Pro nás jste byl dar z nebe.

Zbyšek Lhota, profesionální kajakář, běžec, účastník dolomitenman ...

V určitém bodu své sportovní kariéry jsem si uvědomil, že už nebude stačit přistupovat ke svému jídelníčku jako hobík. Hledal jsem někoho, kdo by mi pomohl nastavit výživový plán jako pro profesionálního sportovce. Od roku 2012 jsem začal spolupracovat s Kubou Přibylem a došlo tak k zásadním změnám v mém životě.

Rozhodl jsem se tak proto, že moje sportovní výkonnost již nestoupala, začala stagnovat a posléze opadat, bez ohledu na trénink, ve kterém jsem byl stále pečlivý jako dříve. "Četl jsem", že výkon sportovce ovlivní strava až okolo 30% a to mě zajímalo. Oslovil jsem tedy na doporučení právě pana Přibyla.

 Vzpomínám si jako dnes, když jsem Kubu viděl poprvé. Nařezanej, urostlej týpek, kterej na mě mluví "jinou řečí". První dojem byl fantastický a tak je to dodnes - s tím rozdílem, že dnes už z 80% i vím, co mi říká. Jeho postoj je naprosto profesionální a co mě zaujalo nejvíce - individuální s ohledem na člověka, tzn. že nejede podle žádné příručky jako většina rychlokvašek v tomto oboru, které když si udělají kurz, myslí si, že jsou nejchytřejší, nemluvě o tom, že k „dokonalosti“ mají sami mnohdy hodně daleko …

Po úvodní konzultaci jsem zjistil, že můj jídelníček úplně neodpovídá dosažené výkonnostní úrovni a tudíž tělo vypovídalo služby … to máte jako s autem, jezdíte dokud to jde a pak najednou nic. Údržba musí být pravidelná, ale když i to je vám málo, jde se tunit  zde je role "servisáka tunéra" jasná - JAKUB PŘIBYL! Nebudu rozepisovat, co vše jsme spolu podstoupili, základ se dočtete na jeho stránkách v sekci "Služby", ale můžu sem napsat to, že od doby spolupráce s ním, jsem šel jak pocitově, tak výkonnostně nahoru. Neříkám, že o oněch 30% neb zkrátka občas zhřeším nějakou tou pizzou a maminčiným koláčem, ale výkonnostní nárůst o 20% tvrdím s jistotou! Kromě lepší výkonnosti jsem ale hlavně získal i pocit jistoty, že vím, kam jako sportovec s profesionálními ambicemi v této oblasti směřuji – a dnes už si uvědomuji, jakou roli v tomto sehrává něco tak základního a přirozeného, jako je výživa a jídlo. Spolupráce s Kubou mi otevřela zcela jiný pohled na stravu a zdravý životní styl.

Nemohu jinak než doporučit každému, kdo chce změnit svůj život k lepšímu, aby kontaktoval právě tohoto člověka. S jistotou mohu tvrdit, že patří do absolutní špičky ve svém oboru a já jsem rád, že takovýto člověk je v mé blízkosti a co víc, že se o mě "stará" 

Závěrem si ještě dovolím jednu radu - moderní zemědělsko-potravinářský průmysl je jeden velký byznys, vystupte ze stáda a začněte přemýšlet nad tím, jakou roli v tom hrajete právě vy. Oslovte Jakuba Přibyla a zjistíte tak nespočetně mnoho -  rad, variací, kombinací, receptů, "návodů" nejen pro sebe, ale pro celou rodinu a své nejbližší okolí, pro které chtě nechtě začnete být inspirací. Bude Vám lépe jak na duši, tak na těle. Vážně to stojí za to! 

Jana Hniličková, onemocnění štítné žlázy, směnový provoz

S Jakubem spolupracuji už 4 roky. Nepatří k výživářům, co by vám dali jídelníček ze „šuplíku“, s klientem pracuje individuálně dle jeho potřeba a zdravotního stavu. Je vstřícný, ochotný a hlavně má profesionální přístup. Prošla jsem jeho tříměsíčním programem a dále s Kubou spolupracuji přes jeho online poradnu a formou občasných schůzek. Krok po kroku mě naučil vybírat kvalitní potraviny, správně si poskládat vlastní jídelníček, poslouchat své tělo a vnímat jeho pocity. Vím, že to se mnou neměl, a možná nemá jednoduchý J.Jak se říká „starýho psa novým kouskům nenaučíš“. (tj. že některé zlozvyky mi zůstaly). Dnes už ale mohu říci, že se stravuji velmi kvalitně, daří se mi jak po zdravotní stránce tak i psychické a fyzické. A za to z velké části vděčím Kubovi.

Jsem moc ráda, že jsem Kubu potkala a že jsem pod jeho „výživovým dohledem“. Obdivuji ho za to co umí a hlavně za to, kolik energie a času věnuje nám klientům. Je to nejen velký profesionál, ale hlavně skvělý člověk. Pokud hledáte někoho, kdo výživové poradenství nebere jen jako „dělání jídelníčku“ pak jste na správném místě. Mohu jen doporučit.

Richard Jareš, profesionální hokejista

Pod Kubovým dohledem se stravuji již třetím rokem a výsledek se dostavil téměř okamžitě od počátku naší spolupráce. Přál bych Vám cítit ten rozdíl, jakou máte energii, nebolí Vás při zátěži nohy, rychleji regenerujete. A to jen tím,  že víte kdy a co jíst. Jsem si jistý, že každý člověk, co provozuje nějaký sport, ucítí tu změnu již po několika dnech.

Pod Kubovým vedením můj jídelníček dostál razantních změn, začal jsem se také více zaměřovat na kvalitu potravin, což mě z počátku stálo dost učení se novým věcem. Za týden, 14dní už jsem bral vše jako samozřejmost a dodržovat zvolené postupy bylo pro mě automatické.

Když během sezóny nastalo období,  kdy jsem se cítil unavený a neměl jsem takovou energii jako dřív, rozebrali jsme situaci mých pocitů, stravy a zátěž e. Kuba mi poupravil jídelníček a suplementaci a netrvalo dlouho, kdy se mi předešlá síla opět vrátila.

Toto je již moje třetí zkušenost s "výživářem"se kterým jsem spolupracoval a už nemám důvod hledat někoho jiného. Jako u všeho platí, když dva dělají totéž není to totéž. Jakuba Přibyla mohu všem jen doporučit - dostanete nové návyky, začnete rozeznávat kvalitní potraviny od těch špatných a také začnete vnímat více své tělo, protože Vám bude dávat signály co je dobré a co špatné, podle toho jak se budete cítit.

Martin Pobořil, profesionální tenista

V průběhu mé sportovní kariéry jsem vyzkoušel hodně jídelníčků napsaných od různých „specialistů“, ale nikdo mi nepomohl tak, jako pan Jakub Přibyl. Za Jakubem jsem přišel s tím, že se často cítím velice unavený a slabý. Po první schůzce, kde jsme rozebrali můj stávající jídelníček a mé aktivity v průběhu dne (tréninky, práce …), jsem nabyl přesvědčení, že tohle bude něco úplně jiného. Celý život jsem si myslel, že se stravuji zdravě, že můj jídelníček je racionální a odpovídá mým požadavkům, ale Jakub mě velmi rychle vyvedl z omylu.

Po vyplnění vstupního formuláře a následném předání stravovacího plánu mi bylo jasné, že tohle bude mnohem větší změna, než jsem si vůbec dokázal představit. V plánu byly uvedené věci, se kterými jsem vůbec nepočítal, jako: cíle, energetická a živinová bilance u každého chodu, nutriční timing, kombinace potravin, úprava jídla, jaká má být kvalita potravin, kde je nakoupit a samostatná příloha k pitnému režimu. Po prostudování celého stravovacího plánu jsem si nebyl jistý, jestli takhle velké změny dokážu udělat. V ceně programu jsou zahrnuté také kontrolní konzultace a online poradenství, kdy Jakubovi posílám kontrolní jídelníčky, které mi okomentuje (co jsem udělal dobře, kde by bylo potřeba to zlepšit atd.). To mi pomohlo asi nejvíc. Vzbudil ve mně přesvědčení, že na to nejsem sám.

V čem je Jakub jiný je to, že se snaží své klienty vzdělávat a naučí vás o svém jídelníčku přemýšlet samostatně. Již po třech týdnech dodržování stravovacího plánu moje únava a slabost zmizeli a já jsem se začal cítit plný síly. Jakub je profesionál, jeho stravovací plány jsou komplexní a vyžadují aktivní přístup i Vás jako klienta, nicméně jeho poradenství funguje a já ho velice doporučuji.

Aleš a Jana, podnikatelé

Pokud chcete OPRAVDU něco změnit ve svém přístupu k výživě, pohybu a tím pádem k životu, jděte za Kubou Přibylem. 

Uvádět zde, že pod vedením Kuby zhubnete nebo přiberete, je asi tak platné jako jsou hadovi bačkory. Jeho přístup k práci s Vámi je prostě opravdový, nejenom že nechápu, jak mohl nasát tak obrovské množství informací a zkušeností, ale pokud se na něj podíváte (nic jiného než Kalokagathia vás nenapadne), je Vám jasné, že tou opravdovostí žije. Pokud opravdu chcete, bude tu opravdovost žít s Vámi. 

Kuba není první poradce, se kterým máme zkušenost, a musím říct, že naskočit do jeho systému, je ze začátku trochu náročnější, ale velice brzy přináší výsledky. I když máme za sebou teprve nějaký ten týden, je již dnes jasné, že jeho přístup Vás doživotně, samozřejmě že pozitivně, poznamená.  Programy Vás vedou a zároveň učí, jako když jsme byli dětmi, jsou promyšlené a moc se těším, na jaká zákoutí nás ještě zavedou. Kuba je trpělivý učitel a dokáže dostatečně motivovat. Spolu s přítelkyní procházíme již jeho druhým programem, tentokrát tím nejkomplexnějším. A protože tak, jako v životě se to ve dvou lépe táhne, naskočili jsme do VIP programu oba a děkujeme okolnostem, že jsme měli možnost Kubu poznat a učit se od něj. Neoddiskutovatelně to zlepšilo náš život. 

Jan Kunčík, profesionální tenista

Diky Kubovi jsem poznal a uvědomil si, jak moc je pro mě racionální způsob stravování důležitý. Dnes už zdravá strava patří k nedílné součásti mého životního stylu!

Stravovací plán mi zpracoval perfektně a dodnes mi to umožňuje neustále se vyvíjet a zlepšovat.

Spolupráce si velmi vážim, nejen že jsou za ním vidět výsledky, ale i jako človek je velmi přátelský a upřímný. Osobně ho považuji za opravdového profesionála a naprostou špičku ve svém oboru!

Zůstali jsme dobří přátelé a vím, že když bude potřeba v oblasti mé výživy ještě něco vylepšit, mohu se na něho kdykoliv obrátit.

Jan a Pavel Stohr, profesionální cyklisté

S Jakubem Přibylem jsme začali spolupracovat v březnu roku 2013. Jelikož sportujeme na profesionální úrovni a nyní se ve sportu správná výživa a její načasování řeší čím dál více, požádali jsme Jakuba o malou spolupráci, protože jsme si mysleli, že díky profesionálnímu tréninkovému zázemí našeho týmu už o výživě něco víme. Náš prvotní záměr byl vše jen zkonzultovat a vyřešit během jedné domluvené schůzky. Jakub nám už z kraje vysvětlil, že to celé není pouze o tom, jaké potraviny přijmout a kdy, ale že zde hraje roli spousta „vedlejších“ faktorů. Ať už se jedná o správné načasování jídel, skladbu „talíře“, velikost porce, kvalitu atd.

My jsme po této jedné schůzce zjistili, že o správné výživě mnoho nevíme. Po domluvě a vytvoření VIP účtu jsme zahájili spolupráci (ze začátku na 6 měsíců, což se pak natáhlo až do dnešní doby). Po pár týdnech jsme se začali cítit lépe, sportovní výkonost se zlepšila a doba regenerace zkrátila. A to i když jsme podle stravovacího plánu upravili jen základy a čekala nás ještě spousta práce. Nyní, po dvou letech, můžeme říci, že už něco o správné výživě víme. Jakuba bychom doporučili všem, kteří chtějí zlepšit své stravovací návyky, ať už z pohledu sportovní výkonnosti nebo zdraví.

Lukáš Vařecha, profesionální hokejista

Jsme to, co jíme. Než jsem poznal Kubu, neměl jsem nejmenší tušení, jaký má tato věta význam.

Jsem profesionální sportovec a za svou kariéru už jsem měl možnost poznat hodně „výživářů“ a podotýkám, že není poradce jako poradce. Jakub bezesporu patří mezi ty nejlepší, jeho výživové plány jsou propracované, a pokud jeho doporučení vezmete za své, už po pár dnech se cítíte jako úplně jiný člověk. Jste vitální, energie z Vás přímo srší, každé ráno vstanete do nového dne odpočatí a s úplně jinou náladou, než když jíte tzv. „normálně“.

Pokud se sebou chcete něco dělat, ať už zhubnout nebo se dostat do lepší formy, tak tady jste na správné adrese. Jakub je specialista každým coulem a k tomu ještě super člověk.

Vojtěch Budík, reprezentant ČR v ledním hokeji U18

Během tréninkové přípravy Vojty jsme v loňském roce začali řešit také otázku správné a komplexní sportovní výživy. Na doporučení kondičního trenéra, se kterým se Vojta připravuje,  jsme začali spolupracovat s Kubou Přibylem. Po úvodní konzultaci jsme se domluvili na VIP individuálním výživovém plánu, který po dobu 3 měsíců probíhal každodenní komunikací a konzultacemi týdenních jídelníčků. Jakub upravoval a aktualizoval Vojtovu skladbu jídelníčku a sportovních výživových doplňků  tak, aby vše korespondovalo s  jeho tréninkovou zátěží. S velkou trpělivostí se snažil vysvětlovat moje laické dotazy… proč ne „tohle“ před tréninkem na ledě a pak pro změnu proč zrovna „tohle“ zase do „půl hodiny“ po posilovně.. Postupem času mi pomohl zorientovat se alespoň v základech správné výživy a Vojta se po zbytek sezony mohl těmito zásadami řídit. Pro jistotu jsme si ale i před letošní sezonou znovu zamluvili 3 měsíční VIP program..

Kuba je v jídle perfekcionista  a to samé se snaží naučit i své klienty.  Ale tak je to v pořádku. Vrcholová  sportovní příprava je určitě o tvrdém tréninku, ale také o kvalitní, promyšleně plánované a vyvážené stravě.

Kubovy služby můžu určitě doporučit.

Mgr. Martin Jelínek

Zásadní chybou západního systému vzdělávání v oblasti poradenství ve výživě je zarputilá snaha vytvářet stravovací režimy pouze na základě měření bazálního metabolismu, poměru příjmu a výdeje energie a zastoupení živin. Zoufale chybí komplexní přístup, který – postavený primárně na dlouholetých zkušenostech z praxe každého poradce – zahrnuje i uchopení lidské bytosti jako celku. Lidský metabolismus ovlivňuje obrovské množství faktorů, strava kromě energie a živin disponuje i dalšími charakteristikami ovlivňujícími pochody v těle, a pokud chceme radit v oblasti stravování skutečně kvalitně, je nezbytně nutné přistupovat k této činnosti celostně. Tímto širokospektrálním přístupem naštěstí „trpí“ i Jakub Přibyl, jehož kariéru v oblasti poradenství ve výživě mám možnost sledovat prakticky od jejího samotného počátku. S radostí musím konstatovat, že jeho přístup k poradenství je skutečně takový, jaký by měl správně být – ryze individuální, postavený na praktických zkušenostech z vlastní sportovní kariéry a prošpikovaný poznáním z výrobní praxe potravin a doplňků stravy určených nejen pro sportovní populaci.

Není příliš mnoho poradců, kteří prošli mým systémem vzdělávání a k nimž bych se obracel se žádostmi o profesní rady. Jakub je pro mě inspirací a hlubokou studnicí informací, za kterou jsem nesmírně vděčný. Vřele doporučuji využít jeho schopností už jenom pro jeho otevřený a přátelský přístup.

Marek Michalička, profesionální tenista

Jako profesionální tenista jsem se potýkal s častou únavou po jídle, během tréninků jsem neměl dostatek energie a při delších zápasech jsem míval křeče.  Proto jsem se začal více zajímat o výživu a když jsem před rokem poznal Jakuba, tak se vše otočilo k lepšímu. Po první schůzce s Jakubem jsem však velmi rychle zjistil, že veškeré mé znalosti v oblasti výživy jsou téměř nulové a moje představa, že se bude jednat pouze o kosmetické úpravy mého jídelníčku byla mylná. Jakub mi vytvořil suplementační a stravovací plán a doporučil mi v jakém množství a v jaké kvalitě bych se měl během dne stravovat. Jakubova práce však jde ještě dál než u většiny výživových poradců. Největší Jakubův přínos je v hodnocení jídelníčků a stravovacích návyků, které mu vždy jednou za čas posílám. Jeho styl vyjadřování je často až zábavný a i když bývá v hodnocení velmi kritický, jeho rady vždy mají odůvodnění a je dobré se z nich poučit. Postupem času si tak člověk rozšíří znalosti a sám si vytvoří výživový styl, který mu nejvíce vyhovuje. Myslím si, že striktní dodržování Jakubových zásad je v reálném životě docela složité, ale z mé zkušenosti může mít i malá změna velký přínos. Důležité je nebát se změny a zkusit něco nového.

Jakub je skutečný profesionál, který, dle mého názoru, má bohaté zkušenosti v oblasti výživy a jeho znalosti jsou více než vynikající. Jeho služby můžu bez sebemenšich pochybností doporučit každému - jak profesionální sportovcům tak i těm, kteří prostě jen chtějí zlepšit svůj životní styl a cítit se lépe díky správným stravovacím návykům.  

Ing. Martin Škába, výživový specialista a kouč

S Jakubem jsem se poprvé setkal na jednom semináři. Již při prvním rozhovoru jsem vnímal, jak hluboce odborné znalosti má a jak se nespokojí jen s povrchními informacemi. Jde ve všem do hloubky. Plně jsem si to uvědomil, když jsem byl u Jakuba poprvé na konzultaci a taky na tréninku v posilovně. Šíre záběru jeho znalostí je obdivuhodná. Informace a souvislosti má tak podrobně nastudované, že ho považuji za elitu výživových poradců v ČR.  Jsem moc rád za konzultace s ním a velmi doporučuji jak jeho odborné znalosti, tak i jeho lidský přístup. Kubo, díky moc za trpělivost :-)

Kateřina Vařechová, studentka, hráčka basketbalu

Kubu jsem poprvé oslovila, když mě trápily zdravotní problémy týkající se špatného zažívání. Do této doby jsem si opravdu myslela, že moje stravovací návyky a celý životní styl je zdravý a tělu prospěšný.

Hned na úvodní konzultaci mně Kuba vysvětlil, že můj výživový styl není ani zdaleka ideální a abych se opět mohla cítit dobře, bude potřeba udělat hodně změn. Domluvili jsme se tedy na spolupráci, a když se mi do rukou dostaly dva dokumenty – stravovací plán a samostatný dokument o skladování a úpravě potravin, byla jsem nadšená. Člověk si uvědomí, že pokud bude tělu dopřávat kvalitní a dobře zpracované potraviny, bude mu to 100% vráceno. V průběhu celého plánu je k dispozici online poradna, kde se řeší aktuální problémy a pokládají dotazy v případě nejistoty, zda děláte vše tak, jak máte.

Bála jsem se, že zcela nová podoba jídelníčku bude velmi časově náročná, ale opak je pravdou. Jídla jsou povětšinou velmi jednoduchá, chutná a rychlá na přípravu. Navíc na stránkách máte zpřístupněnou i sekci s dalšími zdravými recepty.  Už po měsíci dodržování plánu zdravotní problémy i přebytečný tuk mizel. Každé ráno se probouzím plna energie a vím, že jsem udělala jeden ze svých nejlepších kroků v životě. Kuba je opravdu odborník a doporučila bych ho každému, kdo chce svému tělu v oblasti výživy dopřát tu nejlepší péči. 

Martina Strnadová, DiS., diplomovaný fyzioterapeut

Jakuba mohu všem jen a jen doporučit, je to člověk na pravém místě. Nejde jen o sestavení nového jídelníčku, přistupuje ke každému člověku individuálně a hlavně komplexně. Bere v potaz již vzniklé zdravotní komplikace, rodinnou anamnézu, pracovní vytížení a v neposlední řadě dokáže správně namotivovat daného klienta, což je velmi důležité. Jedná se o komplexní a dlouhodobou službu, v podstatě je to takový partnerský vztah klient vs kouč, protože je potřeba samozřejmě oboustranná důvěra a snaha o pomalou a dlouhodobou změnu životního stylu a naopak i zpětná vazba. Pokud by někdo chtěl držet jen nějakou "redukční dietu", pak je to ztráta času vašeho i Jakubova. Pokud někdo chce jíst chutně a zdravě a překypovat energií, pak je to ten správný člověk pro vás!!!!

Pavel Zacha st., otec hráče NHL Pavla Zachy, který byl v červnu 2015 draftován do NHL jako celkové číslo 6. týmem New Jersey Devils jako nejlepší Evropan.

Od mládí jsem měl se svým synem maximální sportovní ambice. K jejich dosažení jsem zvolil poměrně revoluční filozofii výchovy - kterou jsem později nazval Kamevéda. Jedná se o vyvážený systém, v jehož rámci má výživa jako celek velice významné místo. Nejprve jsem spolupracoval s jiným výživovým poradcem, ale během našeho čtyřletého působení v Liberci mi synův kondiční trenér Miloš Peca doporučil Jakuba Přibyla, se kterým dlouhodobě spolupracuje a jehož servis profesionálním sportovcům snese ta nejpřísnější měřítka. S panem Jakubem Přibylem jsem se následně osobně setkal, a od té doby s ním konzultuji veškeré otázky spojené s problematikou zdravé výživy, sportovní výživy a suplementů stravy svého syna. Protože působí už druhým rokem v zámoří, objednávám specifické potraviny a suplementy stravy díky jejich vysoké kvalitě z e-shopu, jehož je pan Přibyl odborným garantem a potom je posílám synovi do USA. S naší spoluprací jsem velice spokojen a díky tomu mohu pana Přibyla s klidným svědomím doporučit i všem ostatním sportovcům, kteří pochopili, že v oblasti stravy se skrývá nejen veliký prostor pro jejich další sportovní rozvoj, ale i pro jejich pevné zdraví a celkovou životní prosperitu.

Diana Nejeschlebová s dcerou Sárou

Dobrý den, ráda bych přispěla pár řádky: já a moje dcera řešíme problém s růstem a váhou. Bylo nám řečeno, že musí přibrat 4 kg za měsíc a to mě úplně zničilo, jelikož 4 kila přibírala má dcera i rok. Obrátila jsem se na Jakuba, který nás mile vyslechl, uklidnil a vše vysvětlil.  Vložily jsme mu svou důvěru, začaly spolupracovat, přičemž dcera začala přibývat na váze a nebylo to ani nijak drastické J, jen jsme najely na systém stravování, který jsme si zažily. Se službami Jakuba jsme spokojené.  Je to odborník na slovo vzaté a rozhodně doporučuji.

David Kuchař, student, trénující na výkonnostní úrovni

Ještě než jsem začal spolupracovat s Jakubem Přibylem, myslel jsem si, že díky studiu vím o výživě a tréninku „všechno“. Nic nebylo dál od pravdy. Za tu dobu, co se tréninku a výživě věnuji naplno, jsem měl možnost potkat celou řadu „odborníků“ (a to i ve Spojených státech, kde trávím většinu času), ale po zkušenosti s Kubovým vedením můžu říct, že nikdo z nich neměl ani základní povědomí o tom, co je to správná výživa. Teď už vím, jak vypadá individuálně optimalizovaná výživa a hlavně dokáži o svém jídelníčku přemýšlet i z dlouhodobé perspektivy, tak abych podpořil svůj sportovní výkon a přitom se cítil dobře, jídlo si užíval a nemusel držet monotónní diety.

Dnes už jsme s Kubou velmi dobří přátelé a myslím, že mohu prohlásit, že v oblasti výživového poradenství u nás patří k naprosté špičce. Ostatně na mé doporučení nakonec do jeho programu vstoupila i moje mamka, pro kterou se zdravá výživa stala naprostou samozřejmostí a nakonec i můj taťka, který na svém výživovém stylu úspěšně pracuje :)

Rodina Šimkových

Naše rodina využívá výživového poradenství pana Jakuba Přibyla formou programu VIP Individual. Důvěra, kterou jsme vložili panu Přibylovi, s cílem pomoci naší čtyřleté dceři, která od narození trpěla nechutenstvím a později navíc chronickou zácpou, zcela přesáhla naše očekávání. Pan Přibyl své odborné výživové znalosti a zkušenosti dokáže předávat i laikovi ve zcela srozumitelné, ale zároveň detailní formě, takže pro naši rodinu nebylo nijak obtížné a stálo minimum úsilí, pokud jde o čas a znalosti, na navržený individuální stravovací plán přestoupit. Rozhodně litujeme, že jsme se na pana Přibyla neobrátili dříve. Nejen že nám pomohl se stravovacími problémy dcery, ale zároveň pozitivně změnil výživový a životní styl celé naší rodiny a tím nám navíc dodal i novou životní energii. Za to panu Přibylovi patří obrovské poděkování a velmi si vážíme, že s ním můžeme spolupracovat.

Bc. Nikol Kuthanová, Bc. Michal Kuthan Program VIP individual rodina

„Chtěla jsem Vám moc poděkovat. Na začátku jsme s manželem přemýšleli, zda 12 tisíc za 4 osobní setkání není moc. Nebylo! Za prvé, jelikož to nejsou úplně drobné, nás to konečně donutilo se na tu úpravu stravy vážně vrhnout. A za druhé jste nám toho dal hrozně moc. Věřím, že z Vašeho pohledu jsme ještě úplní pulci, ale pro nás je to obrovský skok. Když se ohlédnu zpět na své recepty, tak mi to přijde jak jiná realita. Máme strašnou radost, že z jídla cítíme něco jiného než sůl a cukr. Dříve nám to nepřišlo, ale teď když si dáme jídlo v běžné restauraci nebo u známých, tak tam vůbec nejsme schopni cítit chuť potravin typických pro daný pokrm. Zato velmi dobře (a s odporem) cítíme sůl, cukr a ochucovadla jako kečup, který například tvoří základ špaget u táty. Rozhodně chceme pokračovat v úpravě. Víme, že toho ještě můžeme dost zlepšit, ale už nyní cítíme obrovský pokrok, ze kterého máme upřímnou radost.

 

Takže ještě jednou děkuji a těším se další spolupráci.“

Zobrazit všechny odpovědiSkrýt všechny odpovědi